Home › Spis ćwiczeń na rzeźbę

Spis ćwiczeń na rzeźbę

Czy przypominacie sobie Szanowne Kobiety jeszcze owe chwile, kiedy to wieczorową porą szłyście całymi grupkami na aerobik, który to najczęściej był urządzany w pobliskim domu kultury bądź w pobliskiej szkole? Te czasy już przeminęły i nie wrócą, gdyż na dzień dzisiejszy miast aerobiku kobiety udają się na fitness.

Jednakże chcę zwrócić uwagę młodszemu pokoleniu Pań, że fitness wywodzi się właśnie od aerobiku, który to w trakcie lat 70-tych ubiegłego wieku rozwinął się sprężyście w Stanach Zjednoczonych.

I chociaż jako pierwszy ćwiczenia te stworzył mężczyzna, to w takt muzyki rozpoczęła je realizować pani i to ta, którą wszyscy znają, bo mowa tu o znanej aktorce Jane Fonda. To ona jako prekursorka założyła fitness klub, rozpoczęła tworzyć płyty i filmy z ćwiczeniami, które podbiły Stany Zjednoczone. Już niebawem zamysł Jane Fonda dostał się na tereny Europy, również do naszej ojczyzny. Dzisiaj, kiedy jesteśmy już uchylonym społeczeństwem na różne metamorfozy, które nadeszły do nas z Zachodu, nie mówimy: - Udaję się na aerobik., lecz używamy zdania: - Udaję się na fitness. Wystarczy przejechać się po dużej aglomeracji miejskiej, aby zauważyć, iż liczba klubów fitness stale wzrasta, bo Polki chcą zostać zgrabne i mieć doskonałą kondycję fizyczną. Nawet w małych mieścinach niejednokrotni znajdą się tego typu zajęcia dla kobiet. Szał fitness po prostu objął nasz kraj i winniśmy się z tego radować, gdyż oznacza to, że panie czerpią wzór z zachodnich towarzyszek i reklamują zdrowy tryb życia. Jeśli dodamy do tego ponadto bez wątpienia urodę rodaczek, to naprawdę inne kraje mają nam czego pozazdrościć. Wówczas drogie Panie nie bądźcie w tyle za innymi, troszczcie się o siebie i swój wygląd tańcząc, bo muzyka łagodzi obyczaje, a trening tworzy zwycięzcę..
Więcej: odżywka białkowa

Zobacz:
Czy łysienie trzeba najzwyczajniej przyjąć do wiadomości?
Jak ćwiczyć na siłowi
Wycieczka w nieznane!

Page top