Home › Wykorzystanie podnośników koszowych w produkcji filmowej

Wykorzystanie podnośników koszowych w produkcji filmowej

Produkcja filmowa kojarzy nam się głównie z planem filmowym, kamerami a też konstrukcjami naśladującymi filmowaną rzeczywistość. Od czasu do czasu w internecie wyłaniają się obrazy z nagrywania scen w przestrzeni miejskiej, czy przyczep służących aktorom za garderoby. Jednak realizacja filmu jest o wiele bardziej złożonym biznesem.

Chcąc mu się bardziej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w stronę jego aspektów technicznych.

Bez specjalnego oprzyrządowania nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja produkcji wielokrotnie wiąże się z koniecznością wykonywania szeregu czynności na wysokościach. Weźmy pod uwagę chociażby montaż scenografii czy sceny kamerowane z górnej perspektywy.

Ekwipunkiem, który ułatwia tego typu prace są podnośniki koszowe.

Te urządzenia bardzo ułatwiają pracę autorytetów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do napomnianego pierwotnie montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można także zrealizować wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko niebezpieczne sceny w których aktor jest na dużej wysokości, są także wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Często okazuje się, że za pomocą profesjonalnych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrego materiału filmowego, jak za pomocą podnośników koszowych. W ostatnim okresie kręcąc jeden z polskich seriali we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń.

Polegało to na ulokowaniu silnych lamp na podnośniku naświetlając sceny od zewnątrz..


Autor artykułu: http://podnosniki.promocjawnecie.pl/

Page top